Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w Żarach

   
:: Co słychać w naszej szkole ::

Koncert Polsko-Niemieckiej Orkiestry i Zespołów Kameralnych

41 uczniów szkół muzycznych z Żar i Musikschule Dreiländereck Weißwasser przygotowało w trakcie XXX Polsko-Niemieckiego Obozu Muzycznego 16 utworów oraz 2 piosenki - polską i niemiecką, które zaprezentują na koncercie. Uczestnicy obozu pracowali nad repertuarem pod kierunkiem nauczycieli obu szkół: Sylwii Kamzelskiej-Bronowickiej, Michała Jakubowskiego, Daniela Wohlgemutha, Manuela Magera, Michaela Syrbe, Adama Mikulskiego  i Waldemara Wolskiego. Oprócz prób zespołowych i orkiestrowych uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, zwiedzali Karpacz i korzystali z uroków Parku Wodnego Ośrodka Wczsowo-Sanatoryjnego Sandra Spa. W trakcie obozu uczestnicy przy pełnej Sali Konferencyjnej wykonali koncert dla wczasowiczów w Ośrodku Sandra Spa.

Poniżej Program koncertu.

PROGRAM KONCERTU
w wykonaniu
uczniów PSM I stopnia w Żarach i Musikschule Dreiländereck
w ramach
XXX POLSKO – NIEMIECKIEGO OBOZU MUZYCZNEGO
W KARPACZU

02.03.2017                  godz. 18:00
Sala Koncertowa PSM I stopnia w Żarach

1.      Karl Jenkins –„Palladio” cz.1 z suity orkiestrowej

Przygotowanie orkiestry: Sylwia Kamzelska  - Bronowicka

 

2.      Duet fortepianowy – Julia Gruchot i Martyna Koman

Johann Sebastian Bach – „Badinerie” z suity h –moll

Scott Joplin – „The Enterteiner”

Przygotowanie duetu: Waldemar Wolski

 

3.      Zespół gitarowy w mieszanym składzie

Klaus Schindler – „Kleiner gelber Vogel”

Joep Wanders – „Capricorn calypso”

Przygotowanie zespołu: Manuel Mager, Michał Jakubowski

 

4.      Zespół kameralny – Sammy Fain – „Alicja w krainie czarów”

Przygotowanie zespołu: Sylwia Kamzelska – Bronowicka

 

5.      Trio gitarowe – Kornela Eliasz – Przygoda, Oliwia Floriańczyk, Natalia Klimkowska

Mirosław Drożdżowski – „Swing słonecznego dnia” i „Zimowa ballada”

 Przygotowanie zespołu: Adam Mikulski i Michał Jakubowski

 

6.      Trio instrumentalne – Helena Sufin, Kornela Eliasz – Przygoda, Julia Pietrow

Louis Amstrong – „What a Wonderful World”

Przygotowanie zespołu: Adam Mikulski, Michał Jakubowski

 

7.       Zespół gitarowy – J. F. Reichardt – „Un poco presto e scherzando”

Przygotowanie zespołu: Manuel Mager, Michał Jakubowski

8.      Zespół i Lea Palladini – vocal – „A. P. Carter – „a Cup of Song”

 

9.      Melodia ludowa – „Wiegenlied: „Schlafe mein Prinzchen schlaf ein”

10.  Wolfgang Amadeus Mozart – Wiegenlied: „Weißt Du wieviel Sternlein stehen?””

11.  John Philips –„Gethsemane”, Lea Palladini - vocal

Przygotowanie orkiestry: Michael Syrbe

 

12.  Pyarelal Sharma – „Mirage”

13.  R. Graf, R. Filz – „Bolero” i „Cha – cha”  

Przygotowanie orkiestry: Daniel Wohlgemuth

 

14.  Piotr Czajkowski – „Taniec cukrowej wróżki” z baletu „Dziadek  do orzechów”

15.  John Williams – „Star wars”

Przygotowanie orkiestry: Sylwia Kamzelska – Bronowicka
 

16.  Piosenki – „Problem chrząszcza” muz. Z. Rychter, sł. K. Klimkowski

                     – „Ein Kompliment – Sportfreunde Stiller”

Przygotowanie piosenek: Michael Syrbe, Manuel Mager, Waldemar Wolski 

Projekt zrealizowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży 



 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone