Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w Żarach

   
:: Co słychać w naszej szkole ::

Galowy Koncert Jubileuszowy

Koncetrt Galowy jest podsumowaniem obchodów Jubileuszu 35 lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Ph. Telemanna w Żarach. Począwszy od grudnia 2011 roku odbywały się koncerty jubileuszowe:
- Festiwal Telemannowski
- Koncert Noworoczny absolwentów i nauczycieli,
- Koncert Absolwentów klasy skrzypiec i altówki Wasilija Wierbickiego z udziałem nauczyciela i z towarzyszeniem akompaniatorów - Piotra Rokitnickiego i Stanisława Deji
- Wiosenny Koncert Nauczycieli PSM
- Koncert w wykonaniu absolwentki Barbary Cieślewicz - taniec flamenco i nauczycieli PSM

Podsumowaniem obchodów jest Galowy Koncert Jubileuszowy z udziałem uczniów, absolwentów i nauczycieli.
Poniżej program koncertu:

PROGRAM KONCERTU GALOWEGO z okazji JUBILEUSZU 35 LECIA
PSM I STOPNIA W ŻARACH

16.06.2012                          godz. 16:00 

 1. Orkiestra Kameralna PSM      - T. Elliot, T. Rossio - Pirates of the Carribean
dyrygent -  Sylwia Kamzelska – Bronowicka

 2. Chór szkolny                                 - Z. Noskowski – Kukułeczka  
d
yrygent - Monika Maszkowska              - R. Webster – Sofeggio

 3. Magdalena Synowiec - skrzypce         - G. Ph. Telemann – Intrada    

 Łucja Jaskuła – altówka

 4. Noemi Syska - wibrafon                          - N. J. Živkowič – Tropfen

5. Michał Jakubowski- gitara     - R. Di Dyens - Sonata Libra cz. III Fuoco

6. Kamila Romaniuk - altówka   - R. Clarke - Sonata - Impetuoso, Vivace, Adagio

7. Krzysztof Krzyśków - klarnet                 - F. Domažlický- Romanze    

Jadwiga Mikołajczyk - fortepian          - J. Feld – Burleske

8. Artur Miedziński - akordeon                                - A. Piazzola – Libertango                                                                                - A. Piazzola - Adios nonino

9. Tadex Band                                               

Grzegorz Nowak – trąbka                           - R. Dollet - Baby Girl
Marek Krzyśków - trąbka                            - W. Schneider - Rock’n Roll Forever (Absolwent)
Krzysztof Krzyśków  - saksofon                 - F. W. Meacham - American Patrol
(Absolwent)
Roman Wiśniewski – saksofon (Nauczyciel)
Karol Kot – puzon (Nauczyciel)  

10. Zespół “Echoe”  Michał Szablowski - wokal, gitara            - Fantasmagoria,
Aleks Kowalczuk - gitara                              -Captive
Kuba Zauściński - instr. Klawiszowe        -Inner Shelter (Absolwent)
Tomek Herbut - gitara basowa
Maciek Pawłowski – perkusja  

11. Wojciech Pruszyński Jazz Band
Robert Chyła - saksofon tenorowy         - Whisper Not -Benny Golson
Wojciech Pruszyński - piano       - Line For Lions - Gerry Mulligan
(Absolwent)
Kamil Pełka - kontrabas               - Alone Together - Artur Schwartz
Mateusz Maniak – perkusja  
-------------------------------------------------------------------------------
Magdalena Synowiec i Łucja Jaskuła - absolwentki PSM z 2010 roku. Obecnie uczą się w PSM I i II stopnia w Żaganiu w klasie skrzypiec i altówki Wasilija Wierbickiego. Biorą udział w ogólnopolskich konkursach instrumentalnych i kursach muzycznych.

Noemi Syska - absolwentka klasy fortepianu Henryki Tyburskiej PSM z roku 2002. Od  2003r. współpracuje z Miejską Międzyszkolną Orkiestrą Dętą jako klarnecistka i perkusistka. Jest solistką i dyrygentem zespołu perkusyjnego na koncertach MMOD. Aktualnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Michał Jakubowski - absolwent klasy gitary Adama Mikulskiego z roku 2006. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych solo i w duecie z Jakubem Świtałą. Obecnie, po ukończeniu PSM I i II stopnia w Żaganiu jest studentem I roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary Waldemara Gromolaka.

Kamila Romaniuk - absolwentka klasy skrzypiec Jadwigi Pietsch z roku 2001. Kontynuowała edukację muzyczną w klasie altówki Wasilija Wierbickiego w PSM I i II stopnia w Żaganiu oraz w Liceum Muzycznym we Wrocławiu. Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie altówki Zbigniewa Czarnoty. Wspólnie z kwartetem smyczkowym “Nessun Dorma” oraz Wrocławską Orkiestrą “Ricordanda koncertowała na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, m. in. w Chinach.

Jadwiga Mikołajczyk - absolwentka klasy fortepianu Henryki Tyburskiej - 2001. Naukę gry na fortepianie kontynuowała w klasie fortepianu Waldemara Wolskiego w PSM I i II stopnia w Żaganiu, a następnie w Akademii Muzycznej w Szczecinie pod kierunkiem Bogusława Rottermunda. Kameralistka, koncertuje z wybitnymi instrumenatlistami w różnych składach instrumentalnych. Uczy  gry na fortepianie w PSM I i II stopnia w Stargardzie Szczecińskim.

Krzysztof Krzyśków - absolwent klasy klarnetu Romana Wiśniewskiego - 1989. Po ukończeniu klasy klarnetu w PSM I i II stopnia w Zielonej Górze studiował w Akademii Muzycznej w Szczecinie w klasie Bogusława Jakubowskiego. Koncertował między innymi w Operze Szczecińskiej, Tadex Bandzie i Kapeli Lubuskiej “Dziecięce Słoneczka”. Jest nauczycielem w klasie klarnetu i saksofonu  w PSM w Żarach.

Artur Miedziński - absolwent klasy akordeonu Krzysztofa Koszewskiego 1984, następnie uczył się w Poznańskim Liceum Muzycznym i Akademii Muzycznej w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego. Obecnie jest Kierownikiem Sekcji instrumentów Dętych i Akordeonu w Radomiu. Koncertuje solowo i w różnych składach instrumentalnych. Jego uczniowie zdobywają laury na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.  

Tadex Band - big band założony przez Tadeusza Niezgodę, saksofonistę, który po mistrzowsku łączył środowisko muzyczne Żar i Żagania. Zespół koncertował na licznych festiwalach, festynach imprezach okolicznościowych w kraju i za granicą.Chociaż niestety nie ma Tadeusza już między nami, zespół, rozwiązany w roku 2010, wystąpi na koncercie, specjalnie z okazji Jubileuszu szkoły pod kierunkiem wieloletniego nauczyciela PSM w klasie gitary, klarnetu i saksofonu Romana Wiśniewskiego.

Zespół “Echoe” - powstał w roku 2008. Gra muzykę na pograniczu funky i rocka. W zespole występuje Jakub Zauściński, absolwent klasy fortepianu Krystyny Gowik z roku 2003, który kontynuował naukę w klasie fortepianu Waldemara Wolskiego w PSM I i II st. w Żaganiu. Zespół jest laureatem wielu nagród na festiwalach muzycznych: m. in. Muzyczna Jesień Grodków ‘2011 - I Miejsce, Krakowskie Juwenalia - 2011 - II miejsce, Fama - Wrocław ‘2011 - II miejsce, Rock in Mińsk ‘2010- Finał.

Wojciech Pruszyński Jazz Band
Wojciech Pruszyński - ukończył klasę fortepianu Janiny Kubis w roku 1999. Naukę gry na fortepianie kontynuował w PSM I i II stopnia w Zielonej Górze. Ukończył licencjat na Wydziale Jazzu w zakresie fortepianu na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz pianistyczne jazzowe studia magisterskie pod kierunkiem Kuby Stankiewicza w Akademii Muzycznej  we Wrocławiu. Obecnie koncertuje z zespołem na festiwalach jazzowych oraz jest akompaniatorem PSM I stopnia w Międzyrzeczu. 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone