Pa˝stwowa Szko│a Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w »arach

   
:: Co s│ychaŠ w naszej szkole ::

XII FESTIWAL TELEMANNOWSKI

Przez scen─Ö festiwalow─ů przewin─Ö┼éo si─Ö blisko 200 uczestników, w tym prawie 100 bior─ůcych udzia┼é w I Polsko -  Niemieckim Konkursie Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych. Liczne rzesze s┼éuchaczy mia┼éy mozliwos─ç uczestnictwa w trzech koncertach festiwalowych. Zrealizowano równie┼╝ warsztaty orkiestrowe Polsko - Niemieckiej Orkiestry Kameralnej. 

Jury konkursu w składzie:

prof. Lech Ba┼éaban - AM w Bydgoszczy - Przewodnicz─ůcy

oraz członkowie:
prof. Andrzej Wróbel - UMiFC w Warszawie
Cezary Traczewski - OSM we Wrocławiu
Katarzyna Helwing - Osuch - ZSM w Dabrowie Górniczej
Dorothea Wollstadt - Kreismusikschule Dreiländereck - Weißwasser
Thomas Stapel - Kreismusikdchule Dreiländereck - Niesky

wy┼éoni┼éo Laureatów I Polsko - Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych.

Laureaci trzech I miejsc oraz wyró┼╝nie┼ä I stopnia otrzymali nagrody finansowe. Wszyscy Laureaci otrzymali oprócz Dyplomów gad┼╝ety promocyjne Urz─Ödu Miejskiego w ┼╗arach.

Burmistrz Miasta ┼╗ary Wac┼éaw Maciuszonek ufundowa┼é Dyplom, Statuetk─Ö oraz nagrod─Ö rzeczow─ů dla najlepszego zespo┼éu konkursu.
Otrzyma┼é j─ů Duet z PSM I i II stopnia w Zielonej Górze prowadzony przez Arkadiusza Szyd┼éo.

Dyrektor Festiwalu ufundowa┼é nagrod─Ö rzeczow─ů za najlepiej wykonany utwór obowi─ůzkowy.
Otrzyma┼é j─ů zespó┼é Duetino "Cantabile" z SSM I stopnia w Tymbarku prowadzony przez Halin─Ö Waszkiewicz - Rosiek za wykonany utwór - Intrad─Ö G. Ph Telemanna.

Poni┼╝ej lista Laureatów I Polsko - Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych.

XII FESTIWAL TELEMANNOWSKI

LAUREACI  I POLSKO – NIEMIECKIEGO KONKURSU
SMYCZKOWYCH I FLETOWYCH ZESPO┼üÓW KAMERALNYCH

I MIEJSCE

DUET KAMERALNY – PSM I i II stopnia w  Zielonej Górze
nauczyciel: Arkadiusz Szydło
Paulina Tomczuk - skrzypce,
Kornelia Szyd┼éo – wiolonczela

II Miejsce– ex aequo

– Duetino „Cantabile” - SSM I stopnia w Tymbarku
nauczyciel: – Halina Waszkiewicz - Rosiek
Aleksandra Chowaniec - skrzypce,
Anna Toporkiewicz – skrzypce

– Trio „Mezzoforte” – SSM I stopnia w Tymbarku
nauczyciel: – Halina Waszkiewicz - Rosiek
Micha┼é Majeran – skrzypce,
Marek Krzysztofiak – wiolonczela
Jakub Sporek – fortepian

Duet fletowy – ZSM w Wa┼ébrzychu
nauczyciel: Anna Dzienniak
Kinga Stochła,
Milena Beniowska

III Miejsce ex aequo
– Trio Kameralne – PSM I stopnia w Nowej Soli
nauczyciel: Patrycja Śmiejczak - Świdzińska
Dominika Kubera – skrzypce,
Maja Marciniak – skrzypce,
Justyna Kołodziej - fortepian

Duet Kameralny – PSM I i II stopnia w Sochaczewie
nauczyciel: Joanna Przewo┼║niczuk
Marta Strzelczyk – flet,
Emil P┼éuska – akordeon

Wyró┼╝nienia I stopnia – ex aequo

Trio Fletowe – ZSM w Wa┼ébrzychu
nauczyciel: Anna Dzienniak
Kinga Stochła
Milena Beniowska
Dobrosława Drab

Trio Fortepianowe – OSM we Wroc┼éawiu
nauczyciel: Anna Berny – Stocka
Aleksandra Lenkiewicz – skrzypce
Agnieszka Hnat – wiolonczela
Mateusz Pisarski - fortepian

Dolce Trio – OSM we Wroc┼éawiu
nauczyciel: Andrzej Musiał
Maja Majkowska – skrzypce
Teresa G─ůsieniec – wiolonczela
Natalia Sperczyńska - fortepian

Kwartet Fortepianowy – PSM I stopnia w Nowej Soli
nauczyciel: Patrycja ┼Ümiejczak – ┼Üwidzi┼äska
Julia Aksentowicz – skrzypce
Marcel ┼Üwidzi┼äski – skrzypce
Martyna Wróblewska – skrzypce
Justyna Ko┼éodziej – fortepian

Wyró┼╝nienia II stopnia – ex aequo

Duet – OSM we Wroc┼éawiu
nauczyciel: Magdalena Płociennik
Milena Pioru┼äska – skrzypce
Jagoda Kraszewska – wiolonczela

Duet skrzypcowy – OSM weWroc┼éawiu
nauczyciel: Magdalena Płociennik
Eryk Sonogho
Klaudia Tofel

Trio Fletowe „Sonore” – SSM I stopnia w Tymbarku
nauczyciel: Paulina Nuzia
Kinga Kordeczka
Anna Surówka
Magdalena Trzópek

Trio Fletów Prostych – Kreismusikschule Dreiländereck – Weißwasser
nauczyciel: Dorothea Wollstadt
Debora Lüdtke
Veronika Fuchs
Hanna Krahl

Duet Skrzypcowy z fortepianem – ZSM w D─ůbrowie Górniczej
nauczyciel: Katarzyna Helwing – Osuch
Jolanta Bednarek - skrzypce
Emilia Przybylik - skrzypce
Jakub Dyczko – fortepian

Trio Skrzypcowe – Kreismusikschule Dreiländereck – Zittau
nauczyciel: Susanne Delitz
Frieda Große
Hilke Bolsius
Anna Jünger

Trio Fortepianowe „Crescendo – PSM I stopnia w Nowej Soli
nauczyciel: Małgorzata Tofilska
Marcin Mosorzewski – skrzypce
Anna Ko┼éodziej – wiolonczela
Maja Sebastianowicz – fortepian

Duet Skrzypcowy – PSM I stopnia w ┼╗arach
nauczyciel: Jadwiga Pietsch
Emilia Rutkowska
Julia Rutkowska

Kwartet Smyczkowy – PSM I stopnia w ┼╗arach
nauczyciel: Sylwia Kamzelska - Bronowicka
Patrycja Sza┼é─Öga – skrzypce
Alina Markulak – skrzypce
Justyna Piekarz – altówka 
Ewelina Klimowicz - wiolonczela 

 Gratulujemy wyst─Öpu wszystkim uczestnikom I Polsko - Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych, w szczególnosci Laureatom i zapraszamy na kolejny festiwal za rok.

Ministerstwo
Kultury
i Dziedzictwa     
Narodowego. 

XII Festiwal Telemannowski dofinansowano ze ┼Ťrodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 



 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2020 Wszelkie prawa zastrze┼╝one