Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w Żarach

   
:: Co słychać w naszej szkole ::

II Impresje Kameralistyczne

Wykonania konkursowe  zespołów oceniało Jury w składzie:

 

Przewodniczący Jury:

 – mgr Małgorzata Tofilska – PSM I stopnia w Nowej Soli

Członkowie Jury:

- mgr Jadwiga Pietsch – PSM I stopnia w Świebodzinie 

- mgr Jerzy Szałata – PSM I i II stopnia w Zielonej Górze

- mgr Sylwia Kamzelska – Bronowicka – PSM I stopnia w Żarach

Sekretarz Jury:

-inż. Jolanta Bartczak

 

Po przesłuchaniach Jurorzy podsumowali występy  wykonawców i wyłonili z 24 zespołów kameralnych biorących udział w Impresjach Laureatów II Impresji Kameralistycznych:

 

1. Duet fortepianowy: Dawid Ganczar,  Michał Pieluszczak – PSM I i II st. Żagań, nauczyciel- Danuta Chodorowska

2. Duet smyczkowy: Kornelia Szydło, Paulina Tomczuk – PSM I i II st. Zielona Góra, nauczyciel- Arkadiusz Szydło

3. Trio fortepianowe „ Forte” : Katarzyna Zych, Anna Kołodziej, Maja Sebastianowicz - PSM I st. Nowa Sól, nauczyciel-Małgorzata Tofilska

4.Trio fortepianowe: Julia Aksentowicz, Wiktoria Grajewska, Dominik Gołemberski – PSM I st. Nowa Sól, nauczyciel-Beata Gołemberska

5.Trio fortepianowe: Kornelia Szydło, Paulina Tomczuk , Zuzanna Cymer – PSM I i II st. Zielona Góra, nauczyciel-Arkadiusz Szydło

6. Kwartet saksofonowy „Przerażeni”: Iwona Grysak, Hubert Dykiel, Marcela Bolechowska, Nikodem Pietrzak – PSM I st. Nowa Sól, nauczyciel – Mirosław Jędrzejewski

7. Kwartet fortepianowy: Anna Stefańczyk, Agata Jezierska, Julia Rupieta, Aleksander Nowak  – PSM I st. Krosno Odrzańskie, nauczyciel-Joanna Nikiforow

8. Kwartet fortepianowy „ Concoction Girls”: Wiktoria Nokolin, Marta Anna Piotrowska, Izabela Ratajewska, Monika Szalkowska  – PSM I st. Wschowa, nauczyciel-Anna Muszkieta-Sierota

9. Oktet saksofonowy „ Saxoluzik”: Iwona Grysak, Kamil Solarewicz, Hubert Dykiel, Agnieszka Hajduk, Martyna Mazur, Marcela Bolechowska, Krzysztof Maćkowski, Nikodem Pietrzak  –  PSM I st. Nowa Sól, nauczyciel-Mirosław Jędrzejewski

10. Nonet: Sara Ludziak, Justyna Demiańczuk, Amelia Ludziak,  Dominika Pasik, Sara Sawicka, Anastazya Bunzyło –  PSM I st. Szprotawa, nauczyciel – Karolina Czernisz- Tuz

11. Kwartet akordeonowy: Witold Gacek, Marcin Gabruk, Alicja Marcinowska, Jędrzej Stoczewski – PSM I stopnia Świebodzin, nauczyciel – Alina Plebanek

 Przyznano również wyróżnienia:

1. Trio gitarowe „ 3 D”: Amelia Bernat, Kornela Eliasz – Przygoda, Julia Kapka– PSM I st. Żary, nauczyciel-Adam Mikulski

2. Trio fortepianowe: „Arco” : Emilia Rutkowska, Joanna Pisarczyk, Nikola Orefice – PSM I st. Żary, nauczyciel Jadwiga Pietsch

3. Trio fortepianowe: „Crescendo” – Kornelia Szczepanek, Zofia Jarosławicka, Kinga Flisiewicz– PSM I st. Świebodzin, nauczyciel-Jadwiga Pietsch

4. Trio fortepianowe: Ewelina Salawa, Ewelina Klimowicz, Marta Bartczak – PSM I st. Żary, nauczyciel-Sylwia Kamzelska-Bronowicka

5. Trio fortepianowe „ Cantabile”: Wiktoria Grajewska, Anna Irzykiewicz, Dominik Gołemberski   – PSM I st. Nowa Sól  ,nauczyciel-Danuta Bylica

6. Trio fortepianowe „ Herbatka” – Weronika Bielicz, Karolina Bielicz, Julia Zatwarnicka  – PSM I st. Nowa Sól, nauczyciel-Małgorzata Tofilska

7. Trio akordeonowe: Paweł Walczyński, Jakub Namysł, Jakub Jersz  – PSM I i II st. Zielona Góra, nauczyciel – Olena Moroz

  

Nagrodę specjalną za wrażenie artystyczne przyznano dla Kwartetu fortepianowego: Anna Stefańczyk, Agata Jezierska, Julia Rupieta, Aleksander Nowak – PSM I st. Krosno Odrzańskie – nauczyciel Joanna Nikiforow.

Nagroda specjalna Dyrektora PSM I stopnia w Żarach przyznana dla Tria fortepianowego: Kornelia Szydło, Paulina Tomczuk , Zuzanna Cymer – PSM I i II st. Zielona Góra – nauczyciel Arkadiusz Szydło.

II Impresje Kameralistyczne były dofinansowane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Gratulujemy Laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom Impresji.
Zapraszamy do nas za rok!!!



 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone