Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w Żarach

   
:: Co słychać w naszej szkole ::

XXVII Polsko-Niemiecki Obóz Muzyczny Wojnowo 2015

30 uczniów PSM i 20 uczniów Musikschule Dreiländereck od 12 do 19 lipca 2015 wypoczywało i ćwiczyło wspólnie w zespołach kameralnych i Polsko-Niemieckiej Orkiestrze Kameralnej w OW Wojnowo. W trakcie obozu uczniowie w ramach wypoczynku mieli dyskotekę, ognisko, rowery wodne, spacery, kapiel w jeziorze oraz wspólne gry  zabawy.

Uczestnicy obozu pracowali też nad utworami pod kierunkiem nauczycieli: Sylwii Kamzelskiej - Bronowickiej, Thomasa Stapela, Dorothei Wollstadt, Małgorzaty Szlęk, Adama Mikulskiego, Daniela Wohlgemutha, Sandro Biewiga i Waldemara Wolskiego. Przygotowali 21 utworów zespołowych i orkiestrowych: począwszy od G. Ph. Telemanna po muzykę programową, rozrywkową, swingową oraz dwie piosenki - polską i niemiecką.
Tradycyjnie, kompozytor skrzypek i dyrygent Thomas Stapel - Dyrektor Musikschule Niesky, przygotował Suitę Dziecięcą na orkiestrę kameralną. Tym razem była to Suita "Geister" na orkiestrę, recytatora i głos solowy. Recytatorem została Pani Małgorzata Szlęk, a partię solową wykonała Pani Sylwia Kamzelska - Bronowicka - sopran.

 Program koncertowy został  wykonany  dniu 18 lipca w gościnnym Gminnym Osrodku Kultury w Kargowej.
Z uwagi na fakt organizacji obozu we współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży, w trakcie obozu mieliśmy odwiedziny Pani Anny Plewy z DPJW - niemieckiego odpowiednika PNWM, w Poczdamie, która z zainteresowaniem obserwowała nasze warsztaty orkiestrowe  oraz podpowiedziała kilka możliwości rozwoju naszej współpracy.

Dziękujemy serdecznie Pani Annie Aleksandrowicz - właścicielce Ośrodka Wczasowego Wojnowo oraz Panu Waldemarowi Ligma - Dyrektorowi GOK
w Kargowej za życzliwość, serce i pomoc.

Dziekujemy również Panu Mieczysławowi Kijewskiemu - Kierownikowi Jednostki Centralnej PNWM w Gubinie za wieloletnią współpracę, życzliwość,wsparcie fianansowe i cenne wskazówki, które sprawiają, że faktycznie nasz obóz
jest dla nas zawsze wspaniałym wydarzeniem artystycznym.
   

 

Na wrzesień 2015 zaplanowane są koncerty z programem obozowym:
w Żarach - 4 września i Weißwasser - 11 września.

Na oba koncerty serdecznie zapraszamy!!!  

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone