Pa˝stwowa Szko│a Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w »arach

   
:: Co s│ychaŠ w naszej szkole ::

Wyniki III Polsko-Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych

 

  WYNIKI

III Polsko – Niemieckiego Konkursu
Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych
w ramach XIV Festiwalu Telemannowskiego
w PSM I stopnia im. G. Ph. Telemanna w ┼╗arach

W dniach 5 i 6 grudnia 2015 r. w Sali Koncertowej PSM I stopnia w ┼╗arach, w ramach XIV Festiwalu Telemannowskiego, odby┼é si─Ö III Polsko – Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych, w którym uczestniczy┼éy 22 zespo┼éy – 17 z Polski i 5 z Niemiec.
Zg┼éoszony zespó┼é z Poznania z niewyja┼Ťnionych przyczyn nie przyjecha┼é na konkurs.

Wykonania konkursowe zespo┼éów kameralnych ocenia┼éo powo┼éane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jury w sk┼éadzie:

prof. Lech Ba┼éaban – AM w Bydgoszczy, Przewodnicz─ůcy Jury

Członkowie Jury:

prof. Andrzej Wróbel – UMFC w Warszawie 
mgr Katarzyna Helwing – Osuch – ZSM w D─ůbrowie Górniczej 
mgr Cezary Traczewski – OSM we Wroc┼éawiu 
mgr Dorothea Wollstadt – Kreismusikschule Dreiländereck – Weißwasser 
mgr Thomas Stapel – Kreismusikschule Dreiländereck – Niesky

Sekretarz Jury:

mgr Agata Witoszek

Po przes┼éuchaniach Jurorzy podsumowali wyst─Öpy wykonawców w skali 1-25 punktów oraz dokonali oceny poziomu wykonawczego uczestnicz─ůcych w konkursie zespo┼éów.

Z uwagi na bardzo wysoki poziom wykonawczy wyst─Öpuj─ůcych zespo┼éów, szczególnie w┼Ťród zespo┼éów polskich, przyj─Öto nast─Öpuj─ůce kryteria oceny: 

I miejsce
– 23, 5 – 25 
II miejsce – 23 – 23,49 
III miejsce – 22 – 22,99 
Wyró┼╝nienia I stopnia – 21 – 21,99 
Wyró┼╝nienia II stopnia – 20 – 20,99 

Celem uhonorowania jak najwi─Ökszej ilo┼Ťci zespo┼éów, które otrzyma┼éy wysok─ů punktacj─Ö, Jury w ramach posiadanych na nagrody ┼Ťrodków finansowych postanowi┼éo przyzna─ç nast─Öpuj─ůce nagrody i wyró┼╝nienia:

I Miejsce

Trio Skrzypcowe z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.

im. M. Kar┼éowicza w Zielonej Górze

Witold Kami┼äski – skrzypce, Miko┼éaj Górny – skrzypce,

Miko┼éaj Wo┼║niak – fortepian

Nauczyciel: Arkadiusz Szydło

 

II Miejsce

Duet Smyczkowy „VIOLIN AND CELLO“ z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu

Dawid Pietraszek – skrzypce, Maria Hornik – wiolonczela

Nauczyciel: Monika Gubała, Robert Pyrek

Duet Skrzypcowy z Ogólnokszta┼éc─ůcej Szko┼éy Muzycznej I st. w Legnicy

Oliwia Muraszka, Zuzanna Lisowska

Nauczyciel: Anna Rzonca

Trio Fletowe z Zespo┼éu Szkó┼é Muzycznych im. S. Moniuszki w Wa┼ébrzychu

Kinga Stochła, Milena Beniowska, Dobrosława Drab

Nauczyciel: Anna Dzienniak

 

III Miejsce

Trio z Kreismusikschule Dreiländereck, oddzia┼é Niesky

Jessica Nicko – flet prosty sopranowy i altowy, Anna-Lena Masopust – skrzypce

Paulina Schultz – fortepian

Nauczyciel: Dorothea Wollstadt, Daniel Wohlgemuth, Irina Thomaschvili

Duet Fletowy z Zespo┼éu Szkó┼é Muzycznych im. S. Moniuszki w Wa┼ébrzychu

Zofia Bielarska, Emilia Piksa

Nauczyciel: Anna Dzienniak

Kwartet Skrzypcowy z Zespo┼éu Pa┼ästwowych Szkó┼é Muzycznych

im. G. Bacewicz w Koszalinie

Krzysztof Zieliński, Rafał Krężołek, Jan Łaznowski, Julia Popławska

Nauczyciel: Małgorzata Kobierska

  

Wyró┼╝nienia I stopnia – ex aequo

Duet Skrzypcowy „SYNKOPA” z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I st. im. G. Ph. Telemanna w ┼╗arach

Emilia Rutkowska, Dominika Nerga

Nauczyciel: Jadwiga Pietsch

„DZIEWCZ─śCE TRIO SKRZYPCOWE“ z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I st. im. G. Bacewicz w Nowej Soli

Maja Marciniak, Martyna Wróblewska, Weronika Gmurkowska

Nauczyciel: Patrycja ┼Ümiejczak – ┼Üwidzi┼äska

Blockflöten-Trio „TRI ANGELI“ z Konservatorium Georg Philipp Telemann w Magdeburgu

Josephine Seifert, Clara Luca Sommer, Lara Ehrhardt – flety proste
Nauczyciel: Petra Barthel

Trio Fortepianowe „FORTE“ z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I st. im. G. Bacewicz w Nowej Soli

Katarzyna Zych – skrzypce, Anna Ko┼éodziej – wiolonczela

Maja Sebastianowicz – fortepian

Nauczyciel: Małgorzata Tofilska

Wyró┼╝nienia II stopnia – ex aequo

Trio „ARCO” z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I st. im. G. Ph. Telemanna w ┼╗arach

Emilia Rutkowska – skrzypce, Dominika Nerga – skrzypce,

Marta Bartczak – fortepian

Nauczyciel: Jadwiga Pietsch

Trio „INFANTA“ z Kreismusikschule Dreiländereck, oddzia┼é Niesky

Elfie Gärtner – flet prosty sopranowy, Fides Tripke – skrzypce I,

Clara Schuster – skrzypce II

Nauczyciel: Thomas Stapel

Blockflöten-Trio z Kreismusikschule Dreiländereck, oddzia┼é Weißwasser

Hanna Krahl – flet prosty sopranowy, altowy i tenorowy

Veronika Fuchs – flet prosty altowy, Lena Krahl – wiolonczela

Nauczyciel: Dorothea Wollstadt, Amanta Istrefi

Zespó┼é  Kameralny z Pa┼ästwowej Szko┼éy Muzycznej I st. im. A. Kurylewicza w Namys┼éowie

Aleksandra Kisiel – flet

Julia Cichocka – skrzypce, Maja Jurkowianiec – skrzypce

Nauczyciel: Ewa Narudzka

Kwartet Smyczkowy ze Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu

Katarzyna Postlethwaite – I skrzypce, Roksana Galant – II skrzypce

George Sayegh – altówka, Anna Cieplik – wiolonczela

Nauczyciel: Anna Grabowska – Borys

„QUATRO CELLO TYMBARK“ ze Spo┼éecznej Publicznej Szko┼éy Muzycznej I st. w Tymbarku

Klaudia Sasu┼éa, Zuzanna Górka, Klaudia Zapalska, Martyna K─Ödro┼ä  

Nauczyciel: Monika Płachta

Za bardzo dobre przygotowanie zespo┼éów zostali równie┼╝ wyró┼╝nieni
i uhonorowani dyplomami nast─Öpuj─ůcy nauczyciele:
Arkadiusz Szyd┼éo – PSM I i II stopnia w Zielonej Górze
Anna Dzienniak – ZSM w Wa┼ébrzychu 
Monika Guba┼éa – PSM I i II stopnia w Nowym Targu 
Robert Pyrek – PSM I i II stopnia w Nowym Targu 
Anna Rzonca – OSM I stopnia w Legnicy 
Ma┼égorzata Tofilska – PSM I stopnia w Nowej Soli  
Daniel Wohlgemuth – Musikschule Dreiländereck Niesky 
Dorothea Wollstadt – Musikschule Dreiländereck Niesky 
Irina Thomaschwili – Musikschule Dreiländereck Niesky
Ma┼égorzata Kobierska – ZPSM w Koszalinie
Petra Barthel – Konservatorium G. Ph. Telemann w Maggdeburgu
Patrycja ┼Ümiejczak – ┼Üwidzi┼äska – PSM I stopnia w Nowej Soli
Jadwiga Pietsch – PSM I stopnia w ┼╗arach

Dla zespo┼éów nagrodzonych I, II, III Miejscem oraz Wyró┼╝nieniami I stopnia przydzielone zosta┼éy nagrody finansowe w wysoko┼Ťci:

 I miejsce –   504 z┼é. na uczestnika zespo┼éu  

             II miejsce –  334 z┼é. na uczestnika zespo┼éu 

            III miejsce –  250 z┼é. na uczestnika

           Wyró┼╝nienie I stopnia – 200 z┼é. na uczestnika

Wszyscy Laureaci otrzymali materia┼éy promocyjne Urz─Ödu Miejskiego w ┼╗arach, a Laureaci I miejsca równie┼╝ materia┼éy promocyjne Starostwa Powiatowego w ┼╗arach. 

Gratulujemy wyst─Öpu wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na XV Jubileuszowy Festiwal Telemannowski oraz IV Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespo┼éów Kameralnych, który odb─Ödzie si─Ö w dniach 9-11 grudnia 2016 roku. 

 



 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2020 Wszelkie prawa zastrze┼╝one