Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. G. Ph. Telemanna w Żarach

   
:: Co słychać w naszej szkole ::

V Żarskie Spotkania Smyczkowe

 

W dniach  08 – 09.03.2019 roku  odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej I  st. im. G. Ph. Telemanna V Żarskie Spotkania  Smyczkowe. Przesłuchania uczestników rozpoczęły się 08 marca o godzinie 10.00 a zakończyły 09 marca o godzinie 13.30.

Koncert Laureatów i wręczenie nagród odbyły się w dniu 09 marca
o godzinie 1630.

Do Spotkań zgłoszono 78 uczniów,  udział wzięło 69 osób z 10 Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Lubuskiego CEA.

Kandydaci występowali w sześciu grupach wiekowych, wykonując z pamięci program określony Regulaminem V Żarskich Spotkań Smyczkowych.

Występy uczestników ” V Żarskich Spotkań  Smyczkowych” oceniało Jury powołane przez organizatorów w następującym składzie:

PRZEWODNICZĄCA JURY

dr Karina Gidaszewska

JURY

mgr  Katarzyna Wietrenko – Tumińska

mgr Jadwiga Pietsch

SEKRETARZ JURY

mgr Jadwiga Pietsch

 

JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE NAGRODY:

Nagrody Wójta Gminy Żary dla uczniów PSM z Gminy Żary

Natalia Chmielewska gr. III

Karolina Lechocka gr. II

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Żary dla ucznia PSM z Gminy Żary

Amelia Makuć gr. I

Nagrody Finansowe Ufundowane Przez Firmę

„Fiamp s. o. o sieć sklepów Fiamp”  

Grand Prix - Joanna Habich – kl. IV/6 PSM I st. Szprotawa

Nagroda dla najlepszego uczestnika z Żar – Milena Wójtowicz -  kl. IV/4 PSM 
I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

 

Grupa I: Laureaci

Najlepszy Uczestnik w Grupie I

Iga Fraszczyk – kl. I/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

 

I miejsce ex aequo

Iga Fraszczyk – kl. I/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Liwia Gągała – kl. II/6 PSM I st. Międzyrzecz

Julia Makarowska – kl. II/6 PSM I st. im. K. Kurpińskiego Wschowa

 

II miejsce ex aequo

Maja Kajper – kl. II/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Natalia Kluczka – kl. I/6 PSM I st. Szprotawa

Antonina Kowalik – kl. II/6 OSM I st. Zielona Góra

Antonina Lesicka – kl. II/6 PSM I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

Michalina Naks – kl. I/6 PSM I st. im. Z. Noskowskiego Świebodzin

Amelia Makuć – kl. I/6 PSM I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

III miejsce ex aequo

Maja Bojska – kl. I/6 PSM I st. Szprotawa

Maja Cykowska – kl. II/6 PSM I i II st. Zielona Góra

Hanna Dobrowolska – kl. I/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

Laura Kusko – kl. II/66 PSM I st. im. F. Chopina Krosno Odrzańskie

Jan Ledwoch – kl. I/6 PSM I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

Aleksandra Podkościelna – kl. II/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Grupa I: Wyróżnieni

Oliwia Kruczek – kl. I/6 PSM I st. im. F. Chopina Krosno Odrzańskie

Amelia Nowodyła – kl. I/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

Martyna Okaj – kl. I/6 PSM I st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Rafał Różczka – kl. I/4 PSM I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

Aleksandra Skrzypkowska – kl. I/6 PSM I st. im. Z. Noskowskiego Świebodzin

Klaudia Sottopietra – kl. I/4 PSM I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

 

Grupa II: Laureaci

Grand Prix

Joanna Habich – kl. IV/6 PSM I st. Szprotawa

I miejsce ex aequo

Ada Grzebielucha – kl. IV/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

Katarzyna Kurczewska – kl.. III/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

II miejsce ex aequo

Pola Grondys – kl. IV/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

Oliwia Warczak kl. III/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp

III miejsce ex aequo

Martyna Bielewicz – kl. IV6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Marcelina Michałowicz – kl. III/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów  Wlkp.

Zuzanna Przespolewska – kl. III/6 PSM I st. im. F. Chopina Krosno Odrzańskie

Aleksandra Sokół – kl. IV/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

IV miejsce

Maja Boczniewicz – kl. III/6 PSM I st. Szprotawa                                                      

Grupa II: Wyróżnieni

Weronika Bakalarska – kl. IV/6 OSM I st. Zielona Góra

Weronika Martyn – kl. III/6 PSM I st. im. Z. Noskowskiego Świebodzin

Hiacynta Otto – kl. IV/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Malwina Trochanowska – kl. IV/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

 

Grupa III:  Laureaci

I miejsce najlepszy Uczestnik w Grupie III

Blanka Pałys – kl. VI/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

I miejsce ex aequo

Zuzanna Horna kl. VI/6 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

Antoni Krzyśków – kl. V/6 PSM I i II st. Zielona Góra

II miejsce ex aequo

Agata Kot – kl. VI/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

Joanna Tumińska – kl.VI/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

 

III miejsce ex aequo

Konrad Czekała – kl. V/6 PSM I st. im. Z. Noskowskiego Świebodzin

Liwia Kredzińska – kl. V/6 PSM I i II st. Zielona Góra

Krystyna Szołtek – kl. IV/4 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

 

Grupa III: Wyróżnieni

Hanna Kotowska – kl. V/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

Marta Maciejak – kl.  VI/6 PSM I i II st. im. H. Wieniawskiego Żagań

Kacper Olender – kl. V/6 PSM I St. Strzelce Krajeńskie

 

Grupa IV: Laureaci

I miejsce

Karolina Pogonowska – kl. I.4 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

 

II miejsce

Julia Rybarczyk - kl. II/6 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

III miejsce

Antonina Malek – kl. I/6 PSM I st. im. F. Chopina Krosno Odrzańskie

 

Grupa V: Laureaci

 

I miejsce

Weronika Maryniaczyk – kl. III/4 PSM I st. F. Chopina Krosno Odrzańskie

II miejsce ex aequo

Hanna Niwczyk – kl. III/6 PSM I st.im.  F. Chopina Krosno Odrzańskie

Zuzanna Ryglowska – kl. II/4 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

 

III miejsce ex aequo

Agnieszka Sołtysiak Kl. II/4 PSM I st. im.  F. Chopina Krosno Odrzańskie

Amelia Bublis – kl. II/4 PSM I st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

 

Grupa I: Wyróżniona

Barbara Ochman – kl. IV/6 PSM  I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

 

Grupa VI:  Laureaci

II miejsce

Milena Wójtowicz -  kl. IV/4 PSM  I st. im. G. Ph. Telemanna Żary

III miejsce ex aequo

Dominika Kowalczyk – kl. IV/4 PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra

Julia Piasecka – kl. IV/4 SM I i II st. im T. Szeligowskiego Gorzów Wlkp.

David Tepper Kl. V/6 PSM I st. im. F. Chopina Krosno Odrzańskie

 

JURY  POSTANOWŁO  WYRÓŻNIĆ  NASTĘPUJĄCYCH   PIANISTÓW -  AKOMPANIATORÓW

dr   Shizuka Okumura

mgr Przemysław Kojtych

mgr Justyna Grondys

mgr Elżbieta Zakrzewska

mgr Wojciech Zawiślak

mgr Sebastian Cieśliński

mgr Izabela Kuzia

mgr Tadeusz Nowak

mgr Iwona Ochniowska

mgr Ekaterina Matokh

mgr Sławomir Siwiak

mgr Krystyna Turowska

 

JURY POSTANOWIŁO WYRÓŻNIĆ NASTĘPUJĄCYCH NAUCZYCIELI:

 

mgr Krzysztof  Kowalik

mgr Iwona Wasiak

mgr Elżbieta Tomasińska

mgr Monika Maszkowska

mgr Katarzyna Wietrenko – Tumińska    

mgr Maciej Wasiak

mgr Małgorzata Tofilska

mgr Barbara Szałata,

mgr Irena Zapolska

mgr Wasilij Wierbickij

mgr Leszek Kucharuk

mgr Barbara Zacharzewska

mgr Agnieszka Wenda 

mgr K. Kołodziejska – Wierzejewska

mgr Katarzyna Bukowska

mgr Marlena Misiak

mgr Miłosz Wieliński

mgr Anna Dolata

mgr Joachim Wróbel

mgr Joanna Nikiforow

mgr Małgorzata Potocka

mgr Jadwiga Pietsch

 

Sponsorzy V Żarskich Spotkań Smyczkowych:

 

§  Urząd Miasta. Żary

§  Starostwo Powiatowe w Żarach

§  Gmina Żary

§  Gmina Tuplice

§  Rada Rodziców przy PSM I st. w Żarach

§  Bank Spółdzielczy w Trzebielu

§  Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Żarach

§  Fiamp S.o.o.  Szymon Sobków

§  Relpol S. A

§  Nadleśnictwo Lipinki

§  Zakład Metalowy STARYK

§  Eurobank – oddział Zielona Góra Żeromskiego 18

§  PGNiG  S.A Oddział. w Zielonej Górze

§  MAGOREX – spółka  z o. o.

§  Filharmonia Zielonogórska im. T Bairda

§  BitGeo Maciej Pietsch

§  Krzysztof Koszewski – Strojenie i Naprawa Fortepianów i Pianin

 Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i pianistom – akompaniatorom za skorzystanie z naszego zaproszenia i zapraszamy na kolejną szóstą edycję Żarskich Spotkań Smyczkowych za dwa lata. 



 

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © 2009 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone